3.8 C
Prizren
E enjte, 23 Mars, 2023

Sherifi: I kemi numrat, s’ka nevojë për zgjedhje të reja

Bilall SherifiAnëtari i Kryesisë së Nismës për Kosovën, Bilall Sherifi, ka thënë se do t’i qëndrojnë besnik koalicionit me LDK-në dhe AAK-në.

Ai ka shprehur optimizmin se koalicioni LDK-AAK-Nisma do ta formojë qeverinë e re. Sherifi ka deklaruar se pas zgjedhjes së kryeparlamentarit, ky koalicion i ka numrat edhe për formimin e qeverisë.

Në këtë drejtim ai ka thënë se nuk është e nevojshme që të shkohet në zgjedhje të reja.

“Zakonisht në zgjedhje shkohet kur askush nuk arrin t’i bëjë numrat për formimin e qeverisë. Në këtë drejtim ne në seancën konstituive kemi dëshmuar se i kemi së paku 65 vota”, ka thënë Sherifi për Epokën e Re, duke shtuar se janë shumë të interesuar që pjesë e Qeverisë të jetë edhe Lëvizja Vetëvendosje.

Më Shumë

Panairi i Turizmit ‘Kosova 2023’, mbledh 200 kompani nga nëntë shtete

Sot në ora 11:00 në Sallën “1 Tetori”, Prishtinë, do të mbahet ceremonia e hapjes së Panairit Ndërkombëtar të Turizmit ‘Kosova 2023’.   “Ky panair është...

Shaqiri s’udhëton në Serbi për ndeshjen ndaj Bjellorusisë

  Ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri nuk do jetë me kombëtaren e Zvicrës për ndeshjet e marsit. Në fund të muajit mars kombëtaret do të zhvillojnë ndeshjet...

Lajmet e Fundit