18.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

SHIK-u fuqizohet në listën e PDK-së

PDK-logo8-07Deputetëve të PDK-së që kanë qenë zyrtarë të SHIK-ut, u është bashkuar në garën për të marrë edhe një mandat në përfaqësimin e qytetarëve edhe ish shefi i tyre, Kadri Veseli.

Kësisoj, Adem Grabovci, Elmi Reçica, Fadil Demaku, Latif Gashi e Bekim Haxhiu, nëse mbledhin votat e mjaftueshme për të marrë edhe një mandat të deputetit, në legjislaturën e ardhshme pjesë të grupit parlamentar do ta kenë edhe shefin e tyre aktual në hierarkinë partiake, si dhe ish shefin e ShIK-ut.

Zëvendëskryetari i PDK-së, Kadri Vesli, është i dyti në listën e kandidatëve të kësaj partie dhe kësisoj është e vështirë të mendohet se nuk do të ketë votat e mjaftueshme për të qenë deputet i partisë më të madhe në zgjedhjet e kaluara.

Por, pos vendosjes së Veselit lart në listën e PDK-së, ish deputetët që edhe publikisht e kanë pranuar se kanë qenë pjesë e ish strukturës së spiunimit, nuk kanë marrë renditje të fuqishme në listën e partisë së tyre/Tribuna/

Më Shumë

Vdes ish-ushtari i UÇK-së, Mehmet Bylykbashi

Ka vdekur ditën e shtunë ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Mehmet Bylykbashi. Më parë, i ndjeri kishte kërkuar ndihmë edhe për shërim. Ndërsa lajmin për...

Gjimshiti, shqiptari i parë që e ngrit trofeun e Europa League

Berat Gjimshiti është bërë shqiptari i parë që e ka ngritur në qiell trofeun e Europa League sonte. Atalanta, kapiten i së cilës është Gjimshiti...

Lajmet e Fundit