12.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Shkelen dy këmbësorë në Suharekë

Dy këmbësorë janë shkelur me veturë në Suharekë.

Ata kanë pësuar lëndime trupore dhe janë dërguar për trajtim mjekësor në Spitalin e Prizrenit.

“Është raportuar se i dyshuari mashkull K/Shqiptar duke drejtuar automjetin nga pakujdesia ka goditur dy viktima meshkuj K/Shqiptar-këmbësorë duke u shkaktuar lëndime trupore”, njofton Policia e Kosovës.

Viktimat janë dërguar në Spitalin e Prizrenit për tretman mjekësor, ndërsa me vendim të prokurorit i dyshuari është arrestuar dhe dërguar në mbajtje .

Rasti është duke u hetuar./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Pas fitores së tij në Big Brother VIP Kosova, Stresi edhe nga koncertet bën thirrje që të përkrahet Luizi

Pak ditë më parë ka mbaruar edicioni i parë i Big Brother VIP Kosova, ku fitues u shpall Arkimed Lushaj – Stresi. Ai qëndroi plot...

“Kosovatrans”-i transferohet nga AKP-ja te Komuna e Prizrenit

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka nënshkruar sot marrëveshjen e bashkëpunimit me Agjencinë Kosovare të Privatizimit (AKP) për transferimin e NSH “Kosovatrans” – Stacioni...

Enigmë

Lajmet e Fundit