2.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Shorti i Kupës sjellë përballje interesante

Është hedhur shorti i Kupës së Kosovës në futboll. Fituesi në fuqi i Kupës, Llapi do të luajë ndaj Vllaznisë së Pozheranit.

Ndërsa Prishtina do të përballet me rivalen e vjetër, Vëllaznimin. Kampionët e Superligës, Ballkani do të jetë mysafir i Phonix Banjës.

Çiftet

Llapi – Vllaznia
Vëllaznimi – Prishtina
Dukagjini – Rilindja
Prizreni – Istogu
Feronikeli – 2 Korriku
Pheonix – Ballkani
Vushtrria – KF Drenasi
Vjosa – Ulpiana
Drenica – Flamurtari
Behari – Ferizaj
Drita – Liria

Më Shumë

Përvjetor madhështor

Rexhep Qosja Kongresi i Drejtshkrimit i Gjuhës Shqipe, i mbajtur në vitin 1972, është ngjarja më e madhe në historinë e kulturës shqiptare. Me rëndësinë e...

Kryqi i Kuq: Afganët do të luftojnë për jetën e tyre këtë dimër

Kushtet në Afganistanin e kontrolluar nga talibanët do të jenë më të këqija në vitin e ardhshëm dhe më shumë afganë do të luftojnë...

Lajmet e Fundit