8.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Shpallet konkursi për 12 mjekë të rinj në Prizren

Komuna e Prizrenit ka shpallur konkurs për pranimin e 12 mjekëve të rinj.

Konkursi është shpallur më datën 04.04.2022 deri më datën 11.04.2022.
Drejtori i QKMF-së në Prizren, Xhevat Elezkurtaj tha se në Prizren ka pasur mungesë të mjekëve.

“Kemi pasur mungesë të mjekëve sepse disa janë larguar jashtë vendit e disa të tjerë kanë shkuar në specializime”, tha Elezkurtaj./PrizrenPress.com/

Kliko linkun e konkursit 

https://kk.rks-gov.net/prizren/wp-content/uploads/sites/26/2022/03/Konkurs-Konkurs-shqip.pdf

Më Shumë

Si do ta bajmë Shqypninë kur na nuk duem me u marrë vesht ndërmjet vedit

Nga: Gjergj Fishta Ishim nga të gjitha skajet e Shqipnisë dhe të kolonive shqiptare ndër dhena të hueja. U treguam me të vërtet shqiptar sepse...

Liberalizimi diskutohet sërish në Bruksel

Të martën në Bruksel mbahet edhe një takim i Grupit Punues për Vizat në kuadër të Këshillit të Bashkimit Evropian. Sipas njoftimin nga agjenda e...

Lajmet e Fundit