3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Shpallet konkursi për regjistrimin e nxënësve në arsimin joformal të Prizrenit

 

Drejtoria Komunale e Arsimit në Prizren, ka shpallur konkurs për regjistrimin e nxënësve në arsimin joformal, në nivelin fillor dhe të mesëm të ulët (Klasa 1-9).

Drejtoresha e DKA-së në Prizren, Luljeta Veselaj-Gutaj tha se ky ishte një premtim i dhënë nga kryetari i Komunës, Shaqir Totaj.

“Drejtoria Komunale e Arsimit në Prizren, me mbështetjen e kryetarit Shaqir Totaj, ka hapur thirrjen për organizimin e arsimit joformal , për të gjithë ata/ato që nuk e kanë përfunduar shkollimin nëntëvjeçar, për arsye të ndryshme”, shkruan në Facebook, Veselaj-Gutaj.

Konkursi

https://kk.rks-gov.net/prizren/wp-content/uploads/sites/26/2023/10/Konkurs-per-mesim-joformal-1-9.pdf

Më Shumë

Nuk u morën vesh tregtarët e kafshëve, të dyshuarit hodhën mjet shpërthyes – policia jep detaje për rastin në Prizren

Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me rastin e shpërthimit të sotëm në tregun e kafshëve në Prizren ku u lënduan dhjetë persona.   “Sot,...

Ndahet nga jeta Mjeshtri i Madh, Zef Deda

Është ndarë nga jeta në moshën 73-vjeçare Mjeshtri i Madh i humorit Zef Deda. Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur djali i...

Lajmet e Fundit