15.8 C
Prizren
E hënë, 25 Shtator, 2023

Arrestohet një grua në Prizren, dyshohet për sulm fizik kundër vjehrrës

Një grua dyshohet se ka sulmuar fizikisht vjehrrën e saj.

Rasti ka ndodhur në fshatin Lubinje e Poshtme.

Burimet e Gazetës Sinjali kanë bërë me dije se viktima  ka kërkuar ndihmë mjekësore në Emergjencën e Spitalit Rajonal në Prizren, pasi kishte marrë lëndime në kokë si pasojë e goditjeve me një shkop druri.

 

 

Njësitë policore janë njoftuar lidhur me rastin dhe kanë dalë menjëherë në vendin e ngjarjes, ku kanë marrë dëshminë e viktimës.

Ndërkohë e dyshuara është arrestuar dhe është shoqëruar në stacion policor ku është intervistuar nga organet e hetuesisë.

Me urdhër të prokurorit, rasti është cilësuar ‘Dhunë në familje’ dhe sulmusja  është dërguar në mbajtje.

Incidenti i së martës në Rahovec: Vdes njëri nga dy të plagosurit

Ka vdekur njëri nga dy të plagosurit në Rahovec të cilët u qëlluan me armë zjarri katër ditë më parë. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi...

Mbi 2 mijë gjoba trafiku në 24 orët e fundit

2 mijë e 65 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Policia ka bërë të ditur se gjatë kësaj periudhe...

Lajmet e Fundit