31.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Shqiponjat me rekord në Euro 2024, por pikët i merr Italia

Shqipëria e ka nisur me humbje kampanjën në Euro 2024, pasi u mposht nga Italia me rezultat 1-2.

Kombëtarja shqiptare fillimisht kaloi në epërsi me anë të Nedim Bajramit, pas 23 sekondave.

Goli i Bajramit ishte më i shpejti në histori të Kampionateve Evropiane.

Ndërsa Italia u kthye në lojë me anë të Alesandro Bastoni, duke e barazuar rezultatin në minutën e11’.

Ndërkohë golin e barazimit e realizoi Nicolo Barella, në minutën e 16’ Me këtë rezultat u krye pjesa e parë.

Ndryshim të rezultatit nuk pati në pjesën dhe në fund ndeshja përfundoi në favor të italianëve. /Klankosova.tv.

Më Shumë

Vdes një person në Malishevë, rasti po hetohet

Një person ka ndërruar jetë në shtëpinë e tij, vdekjen e të cilit e ka konstatuar ekipi mjekësor. Në raportin 24 orësh të Policisë së...

Dhunoi seksualisht një të mitur, 20 vjeçari nga Prizreni dënohet me tetë vjet burgim

Gjykata Themelore në Prizren ka marrë vendim për dënim me tetë vjet burgim, ndaj 20 vjeçarit E.H nga Prizreni, i cili kishte dhunuar seksualisht...

Lajmet e Fundit