2.8 C
Prizren
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Shtyhet ndeshja Skoci-Ukrainë për Kupën e Botës

Një play-off gjysmëfinal i Kupës së Botës midis Skocisë dhe Ukrainës në Glasgow, i planifikuar fillimisht për 24 mars, është shtyrë dhe ndeshja tani ka të ngjarë të zhvillohet në qershor.

Organizata botërore e futbollit, FIFA, ka rënë dakord me një kërkesë javën e kaluar nga Federata e Futbollit të Ukrainës.

Fituesit e gjysmëfinales në Hampden Park do të përballen me Austrinë ose Uellsin për një vend në finalet e Kupës së Botës të nëntorit në Katar.

Futbolli i brendshëm ukrainas është ndalur që kur vendi u pushtua nga Rusia, më 24 shkurt.

Rusia është pezulluar nga i gjithë futbolli ndërkombëtar dhe nuk do të jetë në gjendje të marrë pjesë në play-off-in e planifikuar kundër Polonisë.

Më Shumë

Konjufca për mbajtjen e krerëve të UÇK-së në Hagë: Është e padrejtë

Kryetari i Parlamentit të Kosovës, Glauk Konjufca, e ka quajtur të padrejtë mbajtjen në paraburgim të ish-krerëve të UÇK-së, çka sipas tij procesi është...

U thirr nga Franca në Kupën e Botës, Frankfurt nxjerr në shitje sulmuesin

Do të duhej një ofertë prej 60 milionë euro për ta bërë Eintracht Frankfurt të mendojë për shitjen e Randal Kolo Muani-t, sipas “Sport...

Lajmet e Fundit