15.8 C
Prizren
E premte, 31 Maj, 2024

Shuhet edhe nëndega e RDK-së në Berishë të Malishevës

PDK-logo8-07Nëndega e Rinisë Demokratike e PDK-së, është shuar sot në fshatin Berishë të Malishevës.
Ish- kryetari i nëndegës së RDK-së nga Berisha, Ekrem Berisha,njoftoi se shuarja ka ardhur si rezultat i gjendjes së krijuar në PDK.

“Në mbledhjen e fundit, nëndega pasi shqyrtojë gjendjen e krijuar në Malishevë dhe pas shuarjes së Degës në këtë fshatë, ka marrë vendim që të shuhet nëndegën e RDK-së në Berishë dh t’i Bashkohet Iniciativës Qytetare për Malishevën”, Berisha /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Breshër i madh në Duhël të Suharekës

Reshje të mëdha të shiut të përcjella edhe me breshër kanë përfshirë sot Komunën e Suharekës. Gazeta10 ka siguruar pamje ku shihet se rruga është...

Zyrtare: Ky është futbollisti që ftohet sërish në Kombëtare

Përfaqësuesja e Kosovës gjatë muajit qershor më datën pesë luan miqësore ndaj Norvegjisë. Nga skuadra austriake, LASK Linz mësohet se lojtari i parë që merr...

Lajmet e Fundit