7.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Shuhet në moshën 86-vjeçare aktori James Garner

James Garner,Aktori James Garner, ylli i serialit televiziv “Maverick”, i cili pati një karrierë të larmishme si në televizion edhe në filma, ndërroi jetë të shtunën në moshën 86-vjeçare.

James Garner u gjet i vdekur nga shkaqe natyrore në shtëpinë e tij në qytetin e Brentwoodit të shtunën në mbrëmje, tha oficeri i policisë së Los Anxhelesit Alonzo Iniquez.

Oficerët iu përgjigjën një telefonate rreth orës tetë të mbrëmjes dhe morën konfirmimin e identitetit të Garner nga anëtarë të familjes së tij.

Nuk u dha informacion menjëherë për shkakun e vdekjes së tij. Garner kishte pësuar një trombozë në maj të vitit 2008, vetëm disa javë pas ditëlindjes së tij të 80.

Ai u emërua për një çmim Oskar për filmin “Murphy’s Romance” në vitin 1985. Garner vazhdoi të luante role të ndryshme edhe në të 70-at e tij, duke përfshirë edhe rolin në filmin “The Notebook.”

Më Shumë

32 vjet nga rënia e dëshmorit, Alush Kryeziu

Janë bërë 32 vjet nga rënia heroike e dëshmorit të kombit, Alush (Nezir) Kryeziu. Kryeziu ishte veprimtar i shquar i çështjes kombëtare. Ai është përkujtuar sot...

Diplomon gjenerata e 59 e Policisë së Kosovës

Sot në sallën ‘1 Tetori‘ në Prishtinë diplomoi gjenerata e 59 e Policisë së Kosovës, në përbërje të komuniteteve të ndryshme. Këtë ceremoni solemne, me...

Lajmet e Fundit