18.8 C
Prizren
E hënë, 20 Mars, 2023

Shuhet në moshën 86-vjeçare aktori James Garner

James Garner,Aktori James Garner, ylli i serialit televiziv “Maverick”, i cili pati një karrierë të larmishme si në televizion edhe në filma, ndërroi jetë të shtunën në moshën 86-vjeçare.

James Garner u gjet i vdekur nga shkaqe natyrore në shtëpinë e tij në qytetin e Brentwoodit të shtunën në mbrëmje, tha oficeri i policisë së Los Anxhelesit Alonzo Iniquez.

Oficerët iu përgjigjën një telefonate rreth orës tetë të mbrëmjes dhe morën konfirmimin e identitetit të Garner nga anëtarë të familjes së tij.

Nuk u dha informacion menjëherë për shkakun e vdekjes së tij. Garner kishte pësuar një trombozë në maj të vitit 2008, vetëm disa javë pas ditëlindjes së tij të 80.

Ai u emërua për një çmim Oskar për filmin “Murphy’s Romance” në vitin 1985. Garner vazhdoi të luante role të ndryshme edhe në të 70-at e tij, duke përfshirë edhe rolin në filmin “The Notebook.”

Më Shumë

Arrestohet një person në Prizren për dhunim

Një rast dhunimi ka ndodhur gjatë të dielës në Prizren. Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka njoftuar se ka arrestuar personin e dyshuar...

Rusia planifikon t’i marrë rrënojat e dronit amerikan të rrëzuar mbi Detin e Zi

Moska zyrtare ka deklaruar të mërkurën se do të përpiqet t’i marrë rrënojat e një droni ushtarak amerikan që u rrëzua mbi Detin e...

Lajmet e Fundit