-0.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Shuhet violinisti Ibrahim Madhi

80180Ka ndërruar jetë në moshën 68-vjeçare violinisti Ibrahim Madhi. Ai mbante titullin “Artist i Popullit”. Madhi vunate prej disa vitesh nga një sëmundje e rëndë. Artisti u nda nga jeta rreth orës 14:00 të ditës së sotme.

Ibrahim Madhi ishte një violinist me karrierë të suksesshme. Ai mbante mbi supe 50 vite karrierë. Madhi ka qenë një ndër pedagogët e rëndësishëm të violinës.

Homazhet për violinistin Madhi do të zhvillohen ditën e nesërme prej orës 12:00 deri në orën 13:00 në Universitetin e Arteve.

Më Shumë

Zbulohen datat dhe oraret e ndeshjeve të Shqipërisë në Euro 2024

UEFA ka zbardhur edhe oraret e sfidave të finaleve të Europianit “Gjermani 2024”. Kjo, pas hedhjes së shortit dhe përcaktimit të datave të ndeshjeve. Shqipëria do...

Prizren, 11 aktakuza kundër 14 personave

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur njëqindenjë (101) aktakuza kundër njëqindeshtatëmbëdhjetë (117) personave,...

Me sytë nga shorti

Lajmet e Fundit