21.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Si duhet të votoni nesër?

pdk-aak-ldk fletvotimeUa sjellim mënyrën se si duhet votuar në zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do të mbahen të dielën (nesër) më 8 qershor.

Sigurohuni që fletëvotimi është i vulosur.

Zgjedhni vetëm një subjekt politik. dhe shenjoni kutinë pranë numrit dhe emrit të tij.

Në anën e djathtë gjenden numrat e kandidatëve.

Zgjedhni më së shumti pesë kandidatë të subjektit për të cilin keni votuar në anën e majtë.

Për të mbrojtur fshehtësinë e votës, paloseni fletëvotimin para se të largoheni nga kabina.

Më Shumë

Shqipëria sonte debuton në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll sonte (e shtunë) e fillon rrugëtimin në Kampionatin Evropian “Euro 2024”. Në “Signal Iduna Park” të Dortmundit, kuqezinjtë do të...

Prizren/ Kurti mori pjesë në shënimin e ditëlindjes së 81-të të profesorit dhe mendimtarit politik, Ukshin Hoti

Me rastin e shënimit të ditëlindjes së 81-të të profesorit dhe mendimtarit politik, Ukshin Hoti, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mori sot...

Bregu i shpëtimit

Lajmet e Fundit