15.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Smajl Latifi: Lum kombi që ka të tillë burra trima si Shkëlzeni me shokë!

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, në përvjetorin e 22-të të Shkëlzen Haradinajt dhe shokëve të tij, ka thënë se lum kombi që ka të tillë burra trima si Shkëlzeni me shokë.

“22 vjet pa Shkëlzenin, heroin e luftës dhe lirisë, e pa shokët e tij trima Luan Nimanajn, Fatmir Nimanajn dhe Hasim Halilajn, që së bashku ranë burrërisht në një betejë fyt për fyt e të përgjakshme me forcat pushtuese serbe, më 16 prill 1999, në Maznik të Deçanit”, ka shkruar Latifi në llogarinë e vet në “Facebook”.

“Gjithashtu, kujtojmë përvjetorin e vrasjes në pabesi, pas luftës (15 prill 2005), luftëtarin e paepur të lirisë, i sprovuar nëpër beteja të shumta, Enver Haradinajn. Gjaku i heronjve, na bënë të ndjejmë çdo ditë boshllëkun e dhimbjen e madhe, njëkohësisht, sot e përherë edhe krenarinë e natyrshme Vepra e tyre është e pavdekshme dhe ndriçon rrugën tonë që kemi përpara vetes”, ka shkruar ai.

May be an image of 5 people, people standing, military uniform and outdoors

Më Shumë

SHBA-ja me “sanksione” Kosovës: S’ka ndihmë me shtetet mosnjohëse, përjashtim nga Defender Europe

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, u ka thënë përfaqësuesve të disa medieve kosovare, se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ”duhet ta kuptojë se...

“The Guardian”: Britanikët të shqetësuar për ndëshkimet e SHBA-së dhe BE-së ndaj Kosovës

Mediumi prestigjioz britanik “The Guardian” i ka kushtuar një artikull situatës aktuale në Kosovë, konkretisht tensioneve në veri të vendit. “The Guardian” duke u thirrur...

Lajmet e Fundit