16.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Mars, 2023

Sonte mbahet “Zambaku i Prizrenit”

Sonte, në orën 20:00, në bahçen e Kino Lumbardhit në Prizren do të mbahet edicioni i 31-të i festivalit “Zambaku i Prizrenit”.
Për shkak të situatës pandemike, këtë vit Festivali Zambaku i Prizrenit do të organizohet pa prezencën e publikut dhe do të transmetohet drejtpërdrejtë në RTK.
Çmimi kryesor i festivalit, që përcaktohet nga publiku, këtë edicion do të vendoset Online, ku të gjithë teleshikuesit mund të votojnë nëpërmjet faqes www.zambakuiprizrenit.com, duke klikuar dhe votuar për këngën e preferuar, nga 17 këngët garuese.

Më Shumë

Pezullimi i 37.5 milionë eurove nga Qeveria e Kosovës për komunat, Ibrahimi del me një kërkesë urgjente

Drejtori i Asociacionit të Komunave të Kosovës (AKK) Sazan Ibrahimi në emër të kryetarëve të komunave ka kërkuar nga institucionet qendrore lejimin e bartjes...

Moti sot: Temperatura deri në 18 gradë Celsius

Sot në Kosovë parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell, por me acar në orët e mëngjesit. Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme me...

Lajmet e Fundit