22.8 C
Prizren
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

Sot nafta më shtrenjtë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve, për ditën e martë.

Sipas vendimit, çmimi maksimal i lejuar i naftës është 1.86 euro për litër, i rritur për një cent nga dita e hënë, ndërsa çmimi i benzinës 1.74 euro e i gazit 0.78 euro.

Këto çmime vlejnë nga ora 10:00 e së martës dhe janë valide 24 orë.

Kështu, ministria pritet të caktojë çdo ditë çmimet tavan për shitjen e derivateve.

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë të hënën ka filluar të caktojë çmimet tavan për shitjen e derivateve.

Gjatë ditës së djeshme, çmimi maksimal i lejuar i naftës ishte 1.85 euro për litër, i benzinës 1.74 euro dhe i gazit 0.78 euro.

Më Shumë

Tradita shekullore e synetisë kolektive në Prizren: Më parë ua priste Zylfikari pa anestezion, tash kirurgu

Dënesa e shokut të tij nga dhoma sipër i përshkonte në mendje vetëm një pyetje “a do të më dhemb edhe mua pas pak,...

Policia u bllokoi skafet, pas Vlorës edhe Velipoja në protestë

Pronarët e skafeve në Velipojë kanë dalë në protestë, për të kërkuar zgjidhjen e problemit të bllokimit të mjeteve të tyre detare, pasi thonë...

Lajmet e Fundit