17.8 C
Prizren
E enjte, 25 Korrik, 2024

Sot nis Euro 2024

Sot nis Europiani i 17, emocione që do të përcillen për 1 muaj në Tv Klan, deri në finalen e 14 Korrikut, që do të luhet në Berlin dhe do të shoqërohet me emisione speciale dhe lidhje direkte nga Gjermania. Festa e madhe e futbollit kontinental do të mbajë të mbërthyer jo vetëm tifozët nga 24 vendet pjesëmarrëse, por të gjithë botën.

Gjermania mikpritëse e turneut do ta luajë në orën 21:00 në Mynih, përballjen ndaj Skocisë, që erdhi në Europian si e dyta në grupin kualifikues të fituar nga Spanja. Rreth 1 orë më herët, do të jetë ceremonia hapëse, ku do të nderohet edhe Franz Beckenbauer, i cili u shua rreth 1 vit më parë.

Përfaqësuesja gjermane është 3 herë fituese e Kampionatit Europian, e fundit në 1996. Gjermania, edhe pse nuk konsiderohet si favoritja kryesore për të triumfuar në Euro 2024, ka avantazhin që luan në shtëpi.

Skocia ka përfaqësimin e katërt në finalet e Europianit dhe do të bëjë gjithçka për të surprizuar të zotët e shtëpisë edhe pse më parë nuk e ka kaluar ndonjëherë fazën e grupeve. Deri më tani të dy skuadrat janë përballur 17 herë, ku Gjermania numëron 8 fitore, 4 suksese janë të Skocisë dhe 5 ndeshje janë mbyllur në barazim.

Në Grupin A janë edhe Zvicra e Hungaria, që do të luajnë nesër në orën 15:00, në Këln.

Marketing

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Përfunduan punimet në asfaltimin e rrugëve në fshatrat Zym dhe Karashëngjergj të Hasit

Kanë përfunduar punimet në asfaltimin e rrugëve në fshatrat Zym dhe Karashëngjergj të Hasit. Komuna e Prizrenit ka njoftuar se në kuadër të mirëmbajtjes së...

Prizren Fest Kids: Fëmijët punojnë për përrallën “Karrota e Shëndoshtë”

Prizren Fest Kids ka nisur me shumë ngjyra dhe buzëqeshje, duke sjellë një atmosferë të ngrohtë, me lojra e punime të ndryshme për më...

Lajmet e Fundit