10.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Spahiu: Hasani e pezulloi Isën, sepse u frikësua mos po e shkarkonin

Nexhmedin spahiuAnalisti politik Nexhmedin Spahiu, ka thënë se Gjykata Kushtetuese ka marrë vendimin e pezullimit të seancës konstitutive si rezultat i frikës.

Spahiu tha se kryetari i gjykatës kushtetuese, Enver Hasani, e bëri këtë veprim të shpejtë nga frika.

“Mendoj se Enver Hasani e ndërmori këtë veprim të shpejtë, pasi u frikësua mos Kuvendi i Kosovës po e shkarkonte atë. Të gjithë e dimë se Kuvendi e ka patur këtë mundësi, derisa blloku trepalësh edhe i ka pasur këto vota”, ka thënë ai, transmeton Klan Kosova.

Spahiu, si mysafir në Info Magazine të Klan Kosovës, tha se ekziston perceptimi i përgjithshëm se Gjykata Kushtetuese anon kah pushteti apo PDK-ja.

“Unë vetëm po e them atë që e thonë të gjithë. Të gjithë e dimë se si emërohen gjyqtarët dhe se kush i emëron ata. Mendoj se duhet marrë parasysh edhe mendimet ndryshe që i kishin gjyqtarët ndërkombëtarë. Besoj se ata janë më të mençur se këta tanët”, përfundoi ai.

Më Shumë

AAK-ja mbështet “Marshin për Drejtësi” në përkrahje të ish-krerëve të UÇK-së

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se e mbështesin marshin për drejtësi që organizohet këtë të...

Grabitje, armëmbajtje e asgjësim i pasurisë, Prokuroria në Prizren ngrit aktakuzë kundër katër personave

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve L.L, A.A, E.G, dhe E.Sh për shkak të dyshimit...

Babait

Lajmet e Fundit