13.8 C
Prizren
E premte, 9 Qershor, 2023

Suharekë/ Familja e dëshmorit Hysen Hoti bëhet me banesë

Familjet e dëshmorëve janë ndër kategoritë më të ndjeshme të vendit, për faktin se familjarët e tyre dhanë dhe jetën për lirinë që ne sot gëzojmë.

Ndërsa shumë prej këtyre familjeve janë në gjendje të vështirë ekonomike.

E që jeta e tyre të jetë më e lehtë, institucionet e vendit përkujdesën që tu ofrojnë banim të sigurt shumë prej tyre, shkruan IndeksOnline.

Një veprim të tillë ka bërë komuna e Suharekës, duke i ndarë familjes së dëshmorit Hysen Hoti, një banesë.

Lajmin për këtë e ka bërë të ditur kryetari i kësaj komune Bali Muharremaj.

“Komuna do të ndaj edhe në vazhdim banesa të tjera, derisa të zgjidhet plotësisht çështja e banimit për familjet e dëshmorëve.

Kujdesi nga institucionet do të vazhdoj, si obligim dhe respekt ndaj atyre që dhanë shumë për lirinë e vendit”, ka shkruar ai në rrjetin social Facebook.

Më Shumë

Zyrtare: Liria e Prizrenit mbetet në Superligë, FFK ia refuzon ankesën Ferizajt

Komisioni i Garave të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) ka refuzuar ankesën e Ferizajt, kësisoj Liria e Prizrenit mbetet në Superligën e Kosovës. Ferizaj...

Cristiano Ronaldo dëshiron të qëndrojë në Arabi

Cristiano Ronaldo këmbëngul se ai do të qëndrojë te Al-Nassr pavarësisht se flitet për rikthim te Real Madrid. Sulmuesi, 38-vjeç, hodhi poshtë thashethemet se dëshiron...

Lajmet e Fundit