10.8 C
Prizren
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Sulmohet biçiklisti në Prizren

Një 22 vjeçar është sulmuar fizikisht në Prizren.

Ai është sulmuar nga një person i maskuar.

“Ngjarja dyshohet të ketë ndodhur gjatë kohës kur i riu ishte duke lëvizur me biçikletë, kur papritmas një person i maskuar e ka sulmuar me mjet të fortë, duke i shkaktuar lëndime trupore”, raporton Sinjali.

Viktima ka dhënë dëshmi para hetuesve policorë, me ç’rast ka deklaruar se nuk ka telashe me askënd dhe nuk e din motivin e sulmit.

Pas përfundimit të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar që të iniciohet rast për veprën penale “Lëndim i rëndë trupor”.

Më Shumë

Nagavci: Vitin 2023 do ta përmbyllim me 500 asistentë për fëmijët me aftësi të kufizuara

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka thënë se ora e parë e mësimit, ditën e premte i është kushtuar temës për personat me aftësi...

Sot pritet të votohet propozimi për liberalizimin e vizave për Kosovën

Ambasador?t e vendeve anëtare t? Bashkimit Evropian pritet q? t? m?rkur?n t? votojn? n? lidhje me propozimin e fundit t? presidenc?s çeke p?r liberalizimin...

Lajmet e Fundit