18.8 C
Prizren
E enjte, 25 Korrik, 2024

Sulmohet një i mitur në Suharekë

Një i mitur në Suharekë ka sulmuar të premten pas mesditës një tjetër të mitur duke i shkaktuar lëndime trupore.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se viktima ka pranuar tretman mjekësor, ndërkaq i dyshuari është intervistuar në prezencë të prindit dhe avokatit,

“Suharekë 05.11.2021 – 13:00. Viktima mashkull kosovar (i mitur), ka njoftuar se është sulmuar nga i dyshuari mashkull kosovar po ashtu i mitur, me ç’ rast ka pësuar lëndime trupore. Viktima ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari është intervistuar në prezencë të prindit dhe avokatit”, thuhet në raport.

Me konsultim me prokurorin rasti shkon në procedurë të rregullt.

Më Shumë

Prizren/ Për një javë shqiptohen mbi 1900 gjoba për shkelësit e rregullave të trafikut

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren, së bashku me Njësinë Rajonale të Komunikacionit Rrugor dhe stacionet policore të saj, gjatë periudhës 15.07.2024-21.07.2024, në kuadër...

Shpërthim te liqeni i Ujmanit – dëmtohen dy vetura

Një mjet shpërthyes është hedhur pak minuta më parë tek liqeni i Ujmanit, saktësisht afër pjesës ku po freskoheshin qytetarët. Lajmin për Telegrafin e ka...

Lajmet e Fundit