0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Sulmohet një polic në Prizren gjatë një bastisje

Është sulmuar fizikisht një zyrtar policor derisa njësia policore ka qenë duke zbatuar një urdhër verbal të prokurorit për bastisje në shtëpinë e të dyshuarit.

Rasti ka ndodhur dje në rrugën “Ekrem Rexha” në Prizren rreth orës 16:50.

Pas intervistimit me urdhër të prokurorit kujdestar, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Më Shumë

Totaj e godet Qeverinë për shtrenjtimin e tatimit: E pamundur të arsyetohet

  Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka kundërshtur ngritjen e normës së tatimit në pronë. Për këtë ai kritikoi Qeverinë e Kosovës. Ai ka thënë se...

Befasia e këndshme, pjesëtari ukrainas i rojeve kufitare viziton familjen – nuk mungojnë lotët e gëzimit

Që nga fillimi i luftës në Ukrainë, shumica e burrave dhe grave që iu përgjigjën ftesës për ta mbrojtur vendin, nuk kanë patur rastin...

Lajmet e Fundit