11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Superliga vazhdon sot me dy duele interesante, sytë në Prizren

Superliga e Kosovës në futboll do të vazhdojë sot me xhiron e dytë të sezonit të ri.

Dy ndeshje interesante pritet të zhvillohen sot me fillim nga ora 17:00, shkruan Gazeta Express.

Malisheva do të përballet me Fushë Kosovën. Pas fitores ndaj Dukagjinit në xhiron e parë, malishevasit kërkojnë ta përsërisin të njëjtën edhe ndaj ekipit të sapo inkuadruar në elitë.

E në anën tjetër, Fushë Kosova nuk luajti fare javën e kaluar, pasi Gjilani kërkoi që ajo ndeshje të shtyhej.

Dueli tjetër që zhvillohet sot është ai mes Lirisë së Prizrenit dhe Dritës.

Liria u mposht në xhiron e parë nga kampioni në fuqi, Ballkani në Prizren, në një stadium të mbushur me tifozë.

E njëjtë pritet të jetë edhe sot, ku përballë do ta ketë Dritën e Gjilanit që shënoi fitore 2:0 ndaj Llapit në javën e parë kampionale.

May be an image of 3 people, people playing football, people playing American football and text

Më Shumë

Gjobiten shoferët në Prizren, tejkaluan kufizimin e shpejtësisë

  Njësia Rajonale e Trafikut Rrugor ne Prizren ka hasur në shoferë të cilët në zonën ku kufizimi i shpejtësisë është 50 km/h, kanë lëvizur...

‘Ma ndjeu zemra’ – serbi ia vrau dy djemtë binjakë, përlotet lokja nga Prizreni

Nëna Mihrije Daçaj, djemtë binjakë të së cilës u vranë në Prizren gjatë luftës, tregoi në emisionin Kosova Today në Klan Kosova se zemra e saj...

Lajmet e Fundit