19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Bruce Springsteen shtyn koncertet për arsye shëndetësore

Bruce Springsteen shtyn koncertet për arsye shëndetësore.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Springsteen në profilet e tij sociale.

“Për shkak të një sëmundjeje të Bruce Springsteen janë shtyrë dy koncertet e 16 dhe 18 gushtit me E Street Band”, thuhet në njoftimin e këngëtarit të konfirmuar edhe nga arena i cili ka ftuar fansat dukshëm të zhgënjyer që të mbajnë biletat që do. të jenë të vlefshme kur koncertet të ricaktohen.

Springsteen është 73 vjeç dhe ndodhet nëpë koncerte që prej shkurtit. Pas përfundimit të serisë së parë të koncerteve në muajin prill, këngëtari kishte rezultuar pozitive me Covid.

Tri data të tjera të turneut të Springsteen ishin shtyrë në mars për arsye shëndetësore, megjithëse nuk është e qartë natyra e sëmundjes.

Më Shumë

Ky pritet të jetë futbollisti shqiptar që vesh fanellën e Liverpoolit

Futbollisti shqiptar, Brajan Gruda është afër transferimit tek skuadra e Liverpoolit nga Mainzi në Gjermani. Kjo lëvizje, ekipit anglez pritet t’i kushtojë diku 22 milionë...

Kadri Veseli nga Haga: Mos të cenohet besimi i popullit të Kosovës në Gjykatën Speciale

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, duke u ndërlidhur me deklaratat në seancën e sotme në Hagë, ka kërkuar që procesi të jetë...

Lajmet e Fundit