0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

“Ta mbajmë pastër ambientin, ta bëjmë Kosovën atraktive për turizëm”, Ministria e Industrisë del me thirrje

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka realizuar një videoklip vetëdijësues që të mbahet pastër ambienti.

Aty shfaqën pasuritë natyrore të Kosovës me thirrjen që të mbahen pastër edhe për të tërhequr turizmin.

“Ta mbajmë Kosovën atraktive për turizëm, duke e mbajtur të pastër ambientin në tërë Kosovën”, thuhet krahas videos.

Më Shumë

Apeli e kthen në rigjykim rastin e rrënimit të aneks-objektit të kompleksit “Abi Çarshia”

Gjykata e Apelit e ka kthyer në rigjykim rastin e rrënimit të aneks-objektit të kompleksit “Abi Çarshia”, ku u dënua deputetja e Vetëvendosjes dhe...

Boris Johnson vizitë të paparalajmëruar në Ukrainë, filmohet në Bucha

Ish-kryeministri britanik Boris Johnson, është duke realizuar një vizitë të paparalajmëruar në Ukrainë. Ai është filmuar në Bucha në afërsi të Kievit, qytezë kjo që...

Lajmet e Fundit