13.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

“Të mbys…”/ 19 vjeçari nga Prizreni kërcënon me thikë nënën e tij

Një nënë është kërcënuar me vrasje nga djali i saj në Prizren.

Prokuroria po e heton rastin.

19 vjeçari që kërcënoi nënën është i njohur për organet e rendit.

Gjithçka dyshohet se nisi gjatë një debati, kur papritmas i riu merr një thikë se e kanos seriozisht nënën e tij se do ta mbys.

E shqetësuar tej mase për rastin që i ndodhi në shtëpi, nëna e ka denoncuar djalin në polici, ku ka përshkruar në detaje për të keqen që iu kanos, nga e cila kishte ngeli e shokuar, shkruan Gazeta Sinjali.

Pas marrjes së informacionit, policia ka intervenuar dhe ka prangosur të dyshuarin, i cili është recidivist i veprave të ndryshme penale.

Ndaj tij, Prokurori ka nxjerrë aktvendim për ndalim prej 48 orësh dhe ndaj tij kanë nisur hetimet për veprën penale “dhunë në familje”.

Më Shumë

Limaj kërkon aktivizim në Prizren

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka qëndruar sot në Prizren. Ai ka kërkuar aktivizim nga anëtarët e partisë në këtë qytet. Limaj, ka biseduar me...

Gjendet një mjet i pashpërthyer në Malishevë

Një burrë ka raportuar në polici se derisa ishte duke punuar në fushë, kishte hapur në një mjet të dyshimtë, të pashpërthyer.   Rasti ka ndodhur...

Lajmet e Fundit