11.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Kryesia e Kuvendit diskuton sot për Trustin

Pas dështimit të disa mbledhjeve të kryesisë e seancave të shumta, Kryesia e Kuvendit do të mblidhet sot për të caktuar seancën e re.

Në këtë mbledhje do të bëhet Shqyrtimi i parë i Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Festat Zyrtare në Republikën e Kosovës e votimi i Mocionit nga debati parlamentar në lidhje me situatën e sigurisë në vend.

Veç tyre, Kuvendi sërish e ka në rend të ditës shqyrtimin e projektligjit për fondet pensionale të Kosovës, me çka po kërkohet lejimi i tërheqjes së një pjese të kursimeve nga Trusti.

Në seancën e re që pritet të caktohet do të bëhet edhe shqyrtimi i dytë i Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2022 (me vendim të Seancës është caktuar më 23.06.2022)

Më Shumë

Gjendet një mjet i pashpërthyer në Malishevë

Një burrë ka raportuar në polici se derisa ishte duke punuar në fushë, kishte hapur në një mjet të dyshimtë, të pashpërthyer.   Rasti ka ndodhur...

Lopez, rrëfim emocional për dashurinë me Affleck

Një rrëfim me lot në sy për marrëdhënien e saj plot ulje-ngritje me bashkëshortin e saj Ben Affleck, sjell Xhenifer Lopez në dokumentarin e...

Lajmet e Fundit