19.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Të paktën 141 të vdekur nga përmbytjet në Japoni

Të paktën 141 persona kanë humbur jetën për shkak të përmbytjeve në Japoninë perëndimore.

Kjo është përmbytja më e rëndë e shkaktuar në Japoni në më shumë se tri dekadat e fundit.

Shumë të tjerë janë zhdukur, ndërsa rreth dy milionë banorë janë evakuuar nga ky regjion.

Autoritetet kanë hapur sallat e shkollave dhe gjimnazeve për t’i pranuar të evakuuarit.

Më shumë se 70 mijë njerëz po punojnë në gjetjen e personave të përmbytur.

Më Shumë

1791 gjoba në trafik në 24 orët e fundit

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1791 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Shkeljet në trafik/ Mbi 2100 gjoba për një javë në rajonin e Prizrenit

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren, Njësia Rajonale e Komunikacionit Rrugor dhe stacionet policore përkatëse kanë zbatuar me rigorozitet planin operativ "Siguria në trafikun...

Lajmet e Fundit