34.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Ronaldo nxit edhe më shumë spekulimet se po kalon te Juventusi

Cristiano Ronaldo ka nënshkruar me një kampanjë italiane për të inkurajuar dhurimin e gjakut, duke shtuar edhe më shumë spekulimet se do të kalojë te Juventusi.

Ylli i Real Madridit besohet se ka nënshkruar marrëveshje për kontratë 30 milionë euro në sezon me Juven, që po pret pranimin e ofertës 100 milionë euro nga “Mbretërit”.

Tani është konfirmuar se portugezi ka arritur marrëveshje me “Associazione Volontari Italiani Sangue” për të udhëhequr një kampanjë për dhurimin e gjakut. Kjo organizatë është me bazë në Lombardi.

Marrëveshja përfshin reklamimin me autobusë, rrjete sociale dhe një video në uebfaqen e organizatës.

Edhe pse Ronaldo ka marrëveshje me shumë kompani në botë, kjo e fundit po konsiderohet sinjal shtesë se e ardhmja e tij është në Itali.

Më Shumë

Vdes në moshën 22 vjeçare, Adhurim Fetiu nga Suhareka

Ka ndërruar jetë pas një sëmundje të rëndë, Adhurim Fetiu nga fshati Peqan i Suharekës. Lajmi u bë i ditur nga familjarët e të ndjerit. Ai...

Xhaka me bashkëlojtarë i siguruan miliona euro federatës zvicerane

UEFA shpërblen të gjitha ekipet përfaqësuese që marrin pjesë në Euro 2024. Në fakt të hyrat e UEFA-s nga Evropiani janë qindra milionëshe, ndërsa...

Lajmet e Fundit