25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Të shtunën Robin Krasniqi rikthehet në ring

Boksieri kosovar të shtunën, më 22 gusht, do të rikthehet në ring pas një pauze të gjatë.

“Robin Krasniqi do të rikthehet këtë të Shtunë në Ring, pas një pauze 15-mujore. Ky është edhe rikthimi në kategorinë e mëparshme, në gjysmë të rëndë”, ka njoftuar Krasniqi në profilin e tij në Facebook.

Kundërshtari i Krasniqit është 31-vjeçari nga Çekia, Stanislav Eschner.

Dueli do të zhvillohet në Magdeburg, në ambientet e hapura të “Seebühne Elbauenpark”.

Më Shumë

Inspektorët e Prizrenit largojnë materialet e vendosura në hapësirat publike

Inspektorët e Komunës së Prizrenit kanë ndërmarrë një aksion për largimin e pllakave të qeramikës, kubëzave, mermerëve dhe materialeve të tjera të vendosura nga...

Suhareka ‘blindon’ kapitenin Yll Hoxha

FC Suhareka ka arritur marrëveshje për zgjatjen e bashkëpunimit me futbollistin Yll Hoxha, i cili është edhe kapiten i kësaj skuadre. Skuadra që e ka...

Lajmet e Fundit