10.8 C
Prizren
E martë, 6 Dhjetor, 2022

“Të vras si qenin” momenti kur i dyshuari i armatosur kërcënon mësuesin nga Rahoveci

Ishte duke punuar në fushë deri në orët e pasdites.

Kur mbaroi punët, një mësues i fshatit Drenoc të Rahovecit u nis të kthehej për në shtëpi me veturën e tij.

Mirëpo, rrugëtimi i tij u ndërpre nga një bashkëfshatar, i cili u përplas verbalisht me të.

Mirëpo, kur mendoj se aty i qëroi hesapet, një thirrje në orën 12 të mbrëmjes ia prishi qetësinë atij.

I dyshuari i armatosur deri në dhëmbë i kishte shkuar te shtëpia.

E në pamjet që siguruar televizioni 7, shihet edhe ky moment i përplasjes mes tyre.

 

Pas kësaj përplasje mësuesi me ndihmën e djalit të tij kishin arritur t’ia merrnin edhe armën.

Mësuesi i cili ka dashur të jetë anonim thotë se ky rast nuk është i pari ndaj tij, ndërsa dyshon se në këtë mes ka gisht edhe politika.

33-vjeçari i dyshuar u arrestua më pas nga Policia e Kosovës, e që iu konfiskuan më pas edhe dy granata dore një revole e një karikator.

Ndaj tij Prokuroria Themelore në Gjakovë ka kërkuar masën e paraburgimit.

Mësuesi që punon në shkollën e fshatit, në të kaluarën kishte pasur edhe një sulm tjetër në vendin e punës.

Më Shumë

Ylli zhvillon ndeshjen e fundit në FIBA Europe Cup

Kampioni i Kosovës, Golden Eagle Ylli sot (e mërkurë) do të ketë ndeshjen e fundit në grupet e FIBA Europe Cup. Ylli nga ora...

Gërxhaliu: Është koha të rriten pagat në sektorin publik dhe privat

Njohësi i zhvillimeve ekonomike në vend, Safet Gërxhaliu, ka thënë se sektori prodhues në Kosovë duhet të mbështetet në mënyrë që të ketë rritje...

Lajmet e Fundit