9.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Shoku i ngushtë ia vodhi veturën të riut në Gjakovë

Veturën e vjedhur nga shoku, një të riu në Gjakovë policia ia gjeti në Malishevë.

Në fakt, D.R. kishte marrë veturën e mikut të tij, Sh.Z. dhe ishte nisur për një destinacion, por me të arritur në Malishevë, automjeti kishte pësuar defekt.

D.R. ishte duke u munduar ta rregullojë kur është hasur nga policia dhe pas verifikimit është arrestuar.

I dëmtuari pranon se e njeh të dyshuarin dhe e ka shok dhe, sipas tij, ai ka depërtuar brenda veturës dhe ka gjetur çelësin, me të cilin ndizej vetura dhe i cili ishte i fshehur brenda makinës.

Më Shumë

Nagavci: Vitin 2023 do ta përmbyllim me 500 asistentë për fëmijët me aftësi të kufizuara

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka thënë se ora e parë e mësimit, ditën e premte i është kushtuar temës për personat me aftësi...

E rëndë! Goditet me grusht dhe gjakoset Sali Berisha

Kryedemokrati Sali Berisha është qëlluar me grusht. Ngjarja ka ndodhur në momentin që Berisha po ecte me kreun e Partisë së Lirisë Ilir Meta në...

Lajmet e Fundit