23.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Prill, 2024

Ten Hag: Ronaldo duhet të punojë shumë nëse dëshiron të fitojë vendin e tij si titullar i rregullt

Erik ten Hag i ka dërguar një mesazh Cristiano Ronaldos se ai duhet të punojë shumë për t’u përshtatur me stilin e lojës së trajnerit të Manchester United nëse dëshiron të fitojë vendin e tij si titullar i rregullt.

Ronaldo i tha klubit se donte të largohej për të luajtur në Ligën e Kampionëve, por ka mbetur në Old Trafford përtej afatit kalimtar të verës.

37-vjeçari nisi dy ndeshjet e para të sezonit të United, të cilat i humbën, dhe që atëherë skuadra i ka fituar të tria ndeshjet me të në stol.

Kapiteni i Portugalisë humbi pjesën më të madhe të stërvitjeve parasezonale të United dhe Ten Hag thotë se ai duhet të jetë i gatshëm me pjesën tjetër të skuadrës në mënyrë që të rikthehet në formacionin fillestar.

“Unë do të jem shoku i tij. Ndonjëherë do të jem mësuesi i tij. Kjo varet nga situata”, tha Ten Hag. “Siç e dimë të gjithë, ai nuk ishte në parasezon dhe nuk mund të humbësh parasezonalin. Sidomos loja që ne luajmë, mënyra e lojës nuk është e llojit në krahasim me vitin e kaluar”.

“Kjo varet, dhe kërkon bashkëpunim dhe kërkon pozicionim të caktuar, brenda dhe jashtë posedimit. Dhe gjëja tjetër është fitnesi”, përfundoi Ten Hag.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Sot moti me diell, temperaturat deri në 26 gradë Celsius

Moti sot në Kosovë parashikohet të jetë me diell dhe po ashtu edhe me vranësira. Siç bën të ditur Meteo Kosova, era do fryjë kryesisht...

Arrestohet i dyshuari për një vjedhje në fshatin Sopij të Suharekës më 29 mars

Një person është arrestuar sot në Suharekë pasi dyshohet për një vjedhje në fshatin Sopij të Suharekës më 29 mars të këtij viti.   Në njoftimin...

Lajmet e Fundit