16.8 C
Prizren
E diel, 14 Gusht, 2022

Tetë persona rrihen mes vete për pronë në Prizren

Tetë persona janë rrahur mes vete në Prizren, për shkak të një prone.

Policia njofton përmes raportit se katër prej tyre kanë pësuar lëndime trupore.

“Janë shoqëruar në polici tetë të dyshuar meshkuj  kosovarë, pasi që të njëjtit pas një mosmarrëveshje rreth një kontesti pronësor janë rrahur mes veti dhe si pasojë, katër prej tyre kanë pësuar lëndime trupore. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet më tej në raport.

Afërdita Morina-Biffar kërkon besimin e qytetarëve të Prizrenit

Më Shumë

Lajmet e Fundit