17.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Tragjedi: Ndërron jetë Justin Thornton, pas nokautit brutal

Ylli i MMA-s, Justin Thornton ka vdekur në moshën 38-vjeçare, vetëm disa javë pasi u rrëzua gjatë një meçi.

Thornton u lëndua rëndë pasi u nokautua nga Dillion Cleckler në një ngjarje të Kampionatit të Luftimit të Bare Knuckle më 20 gusht.

Përplasja zgjati vetëm 19 sekonda me Thornton që ra me fytyrë së pari në dysheme pasi u rrëzua në mes të ringut.

Sipas raportimeve, ai ishte paralizuar pjesërisht pas luftës dhe qëndroi në spital për disa javë.

Presidenti i BKFC, Dave Fledman konfirmoi vdekjen tragjike të Thornton në një deklaratë të hënën.

Aty shkruhej: “Këtë mëngjes ne u trishtuam shumë që u njoftuam për vdekjen e një prej luftëtarëve tanë, Justin Thornton, i cili garoi në BKFC 20 më 20 gusht 2021”.

“Ne i bashkohemi pjesës tjetër të komunitetit të sporteve luftarake në dërgimin e ngushëllimeve tona më të thella familjes dhe të dashurve të tij”.

Homazhet u përhapën për Thornton në mediat sociale pasi lajmi shpërtheu për vdekjen e tij të trishtuar. /Telegrafi/

Më Shumë

Papa i bën thirrje Putinit ta ndalojë “spiralen e dhunës dhe vdekjes”

Papa Françesku i ka bërë thirrje presidentit rus, Vladimir Putin, që të “ndalojë spiralen e dhunës dhe vdekjes” në Ukrainë dhe denoncoi “rrezikun absurd”...

Policia shqiptoi 2060 tiketa në trafik

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka shqiptuar 2060 gjoba në trafik për 24 orë. "Aksident trafiku  me të lënduar 17, aksident trafiku me dëme...

Lajmet e Fundit