13.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Tetëvjeçari nga Suhareka vdes pasi e zënë dyert e oborrit, motra e tij gjashtëvjeçare në gjendje të rëndë

Një fëmijë i moshës tetëvjeçare ka vdekur pasi e kanë zënë dyert e oborrit, derisa motra e tij gjashtëvjeçare është në gjendje të rëndë shëndetësore.

Lajmin për Klankosova.tv e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Prizrenit, Shaqir Bytyqi, i cili tha se tetëvjeçari ka vdekur në Spitalin e Prizrenit, ndërkaq gjashtëvjeçarja është dërguar në QKUK.

“Reth orës 15:20 është raportuar që në fshatin Vraniq të Suharekës, dy fëmijë njëri tetëvjeçar dhe njëra gjashtëvjeçare i kanë zënë dyert e oborrit. Ata janë dërguar në Emergjencën e Suharekës, por menjëherë janë dërguar në Spitalin e Prizrenit, ku është konstatuar se 8-vjeçari ka vdekur. Ndërkaq, vajza është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe është dërguar në QKUK”, thuhet në konfirmim.

Më Shumë

Zhduket një person në Malësi të Re të Prizrenit

Një person është zhdukur në Malësi të Re të Prizrenit. Ai vuan nga epilepsia . Njoftimi i policisë Prizren 15.05.2024 – NN. Ankuesja femër kosovare ka njoftuar...

Lëvizja Vetëvendosje nderon dëshmorin Përparim Thaçi, në 26-vjetorin e rënies së tij

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, Artan Abrashi së bashku me anëtarët e tjerë kanë përkujtuar dëshmorin Përparim Thaçi, në 26 - vjetorin e...

Lajmet e Fundit