25.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Thaçi dështon në zgjedhjen e kandidatit për Prizren

Hashim Thaci 2

(E plotësuar) Kryetari i PDK-së,Hashim Thaçi ka dështuar edhe sot në zgjedhjen e kryetarit të Degës dhe kandidatit për kryetar të Prizrenit.

Ai përkunder përpjekjeve nuk ka arritur t’i zgjidh përçarjet dhe problemet që ka PDK-ja në Prizren.

Zgjedhja e kandidatit për Prizren, ka mbetur që të negociohet edhe nesër.

 

Thaçi nuk po mund të zgjedh kandidatin për kryetar të Prizrenit

Kryetari i PDK-së Hashim Thaçi, në këto momente është duke i bërë të gjitha përpjekjet që të nxjerrë kandidatin e PDK-së për kryetar të Prizrenit. Ai është duke negociuar për ta zgjidhur këtë çështje.

Burimet e “PrizrenPress-it” bëjnë të ditur se brenda PDK-së në Prizren ekziston një pakënaqesi e madhe rreth mënyrës së zgjedhjes së kryetarit të Degës dhe kandidatit për kryetar të Prizrenit. “Po besojmë se sonte do të zgjidhen edhe kryetari i Degës edhe kandidati për kryetar të Prizrenit” tregon burimi i “PrizrenPress-it”.

Thaçi gjatë gjithë ditës sot ka qëndruar në Prizren. Ai ka zhvilluar disa takime edhe me partitë e minoritetve nga të cilët ka kërkuar që të mbështesin PDK-në në Prizren. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Bashkimi zyrtarizon të huajin e parë për stinorin e ri

Skuadra e Bashkimit pak më parë ka bërë të ditur se ka angazhuar basketbollitin Robert Rikic, i cili do të jetë i huaji i...

Policia shqiptoi për 24 orë, 2292 gjoba në trafik

Policia e Kosovës njofton se për 24 orë, ka shqiptuar 2292 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë 24 orëve të fundit janë evidentuar disa aksidente...

Lajmet e Fundit