13.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Thaçi: Kryeziu e Berisha, çift që s’duhen mes vete

pdk-prizren_6360Në tubimin përmbyllës të Partisë Demokratike të Kosovës në Prizren, lideri i PDK-së, Hashim Thaçi, ka thënë se Prizreni është i PDK-së, dhe se në balotazhin e 1 dhjetorit, fitues do të jetë Ramadan Muja.

Thaçi tha se, më 3 nëntor, Muja fitoj me 8 mijë vota, derisa sipas tij, fitorja e 1 dhjetorit do të jetë me mbi 16 mijë vota.

Ndërkohë Thaçi, ka folur edhe për koalicionin LDK-BD, të cilin e ka cilësuar si çift të dëshpëruar politik dhe humbës./Kosovapress/

Më Shumë

Durrësi qyteti më i nxehtë deri në 2040-ën, në mesin e tyre edhe Prizreni

Zyra e Bankës Botërore në Kosovë bën të ditur se nxehtësia ekstreme në qytetet e Ballkanit Perëndimor është përkeqësuar ndjeshëm dhe valët e të...

Sot votimi historik për anëtarësim të Kosovës në Këshill të Evropës

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës sot me 2/3 e votave të të gjithë deputetëve të pranishëm nga të gjitha shtetet anëtare, do të...

Lajmet e Fundit