3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Thaçi ngushëllon Obamën, për vrajsen dhe plagosjen e qytetarëve amerikanë

Thaci7-03Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ngushëlloi presidentin amerikan Barack Obama dhe popullin amerikan, pas ngjarjes tragjike, ku u vranë dhe u plagosën disa qytetarëve amerikanë.

“Me dhembje mësuam lajmin për ngjarjen tragjike në Uashington, me ç’rast kanë humbur jetën dhe janë plagosur disa qytetarë amerikanë.

Vrasja në Navy Yard ka shkaktuar pikëllim tek miqtë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, dhe ngjithashtu në Kosovë po përjetohet rëndë.

Populli i Kosovës dhe institucionet e tij solidarizohen me administratën e SHBA-ve me popullin amerikan dhe veçanërisht me familjet e viktimave.

Shprehim besimin dhe shpresën se SHBA do të gjenë forcë për ta përballuar këtë tragjedi, duke gjetur fajtorët dhe duke ndëshkuar në mënyrë meritore shkaktarët e krimit.

Në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe qytetarëve të Kosovës, ju shpreh ngushëllimet më të thella”, thuhet në telegramin e ngushëllimit./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kryeministri Kurti për “Ditën e Forcës: Ecim me optimizëm drejt së ardhmes kur e dimë se sa të sigurt jemi me ushtrinë tonë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot ka vizituar kazermën “Adem Jashari” në nder të “Ditës së Forcës”. Fillimisht ai ka uruar të gjithë qytetarët dhe...

Kurti: Sektori privat themeli i zhvillimit ekonomik e shoqëror

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, tha se sektori privat parqet themelin e rritjes së zhvillimit dhe progresit të ekonomik e shoqëror të...

Lajmet e Fundit