-1.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Thaçi vëzhgon korrje-shirjet në Therandë

thaqi suharek korrje shirejtKryeministri i Republikës së Kosovës në detyrë, Hashim Thaçi, dhe Ministri i BPZHR Blerand Stavileci do të përcjellin sot për së afërmi mbarëvajtjen e fushatës së korrje-shirjeve të grurit në parcelën e fermerit Mark Baftiaj në fshatin Sallagrazhdë të Therandës.

Më Shumë

Kurti e falënderon Erdogan për përkrahjen e Turqisë për anëtarësimin e Kosovës në NATO dhe në KiE

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është duke qëndruar në Turqi për vizitë pune, ku edhe ka mbajtur një konferencë për media së bashku me...

Gjashtë vjet nga vdekja e shkrimtarit të madh Dritëro Agolli

Shkrimtari, poeti dhe politikani shqiptar Dritëro Agolli ka vdekur më 3 shkurt të 2017, në moshën 85-vjeçare. Agolli vuante prej kohësh nga një sëmundje në...

Lajmet e Fundit