1.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Vritet një person në Rahovec

Vrasje ne ShqiperiNjë person është vrarë mbrëmë në Rahovec. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës në Prizren ,Hazir Berisha tha se vrasja ka ndodhur rreth orës 23:25 minuta.

“Rreth orës 23:25 minuta, policia në Rahavec është informuar se në fshatin Brestovc ka të shtëna me armë zjarri. Pas pranimit të informacionit , një patrullë policore e cila ka qenë më afër lokacionit ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe nga disa dëshmitarë ka kuptuar se një person është plagosur me armë zjarri dhe se i njëjti nga familjarë është dërguar në Emergjencën e Spitalit Rajonal në Prizren”.

“ Në vendin e ngjarjes policia kishte vërejtur gjurmë gjaku. Më pas për këqyrjen e vendit të ngjarjes janë thirr eprorët policorë dhe të gjitha njësitë relevante dhe prokurori i shtetit të cilët kanë kryer procedurat hetimore”.

“Pas një hetimi fillestar është kuptuar se në emergjencën e spitalit është dërguar viktima mashkull i vitlindjes 1992 i cili kishte ndërruar jetë në spital”.

“Lidhur me rastin, policia ka arrestuar një të dyshuar të vitlindjes 1968 mirëpo i njëjti nuk është intervistuar ende sepse është nën ndikim të alkoolit”.

“Hetues policorë dhe krim teknikët ende po vazhdojnë me procedimin e vendit të ngjarjes dhe sot është gjetur një armë e llojit pistoletë M 57 e kalibrit 7.62 mm e fshehur në ushqim bagëtish në oborrin e të dyshuarit të arrestuar e cila besohet të jetë përdorë në rast”.

“ Janë gjetur dhe sekuestruar edhe tre karikatorë me 31 fishekë të të njëjtit kalibër. Në cilësi të provës materiale janë sekuestruar edhe dy gëzhoja të fishekëve. Trupi i pa jetë i viktimës është dërguar për autopsi”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Duda Balje për Kodin Civil: Kam informata që nuk ka ndryshuar, nuk do ta votoj

Kundër, ka votuar edhe deputetja e grupit multietnik, Duda Balje. Por, thotë se ka informata që nuk është bërë asnjë ndryshim. E, në rast të mos...

Zelensky bën thirrje për dërgimin e shpejtë të tankeve në Ukrainë – nga Perëndimi kërkon edhe raketa me rreze të gjatë dhe aeroplanë luftarakë

Presidenti i Ukrainës ka falënderuar liderët perëndimorë për dërgimin e tankeve për të dhënë mbështetje në luftën kundër Rusisë, por tha se ato duhet...

Lajmet e Fundit