18.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Theret me thikë një person në Prizren

Një person është therë me thikë në Prizren.

Policia po e heton rastin.

Prizren 23.04.2023 – 16:20. Ka ndodhë një rast rrahje ndaj viktimës mashkull kosovar i cili ka pësuar lëndime të rënda, e që dyshohet të jenë shkaktuar nga mjeti i mprehtë thikë. Viktima është duke u trajtuar në spitalin rajonal. I dyshuari është larguar nga vendi i ngjarjes dhe gjendet në arrati.Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit, rasti në procedurë hetimore.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Më Shumë

25 vjet nga zhdukja e Ukshin Hotit

Më 16 maj 1999 në rrethana ende të pandriçuara është zhdukur Ukshin Hoti. Veprimtari i mirënjohur i Lëvizjes Kombëtare, profesori Ukshin Hoti u lind më...

Osmani: Kosova tashmë është Republikë, e kemi obligim angazhimin për zbardhjen e fatit të Ukshin Hotit

  Presidentja Vjosa Osmani e ka kujtuar veprimtarin Ukshin Hoti në 25-vjetorin e zhdukjes së tij. Ajo ka thënë se prej 25-vjetësh, emri i intelektualit e...

Lajmet e Fundit