5.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

‘Topi i Artë 2021’ – publikohet lista e më të mirëve nga vendi i 30-të deri tek ai i 11-të

Janë publikuar emrat e parë dhe renditja e tyre në garën e sivjetme për çmimin prestigjioz, Topi i Artë.

Në Paris të Francës sonte (e hënë) zhvillohet ceremonia për çmimin më të madh individual, i cili ndahet nga France Football.

Ndërsa para fillimit të evenimentit është publikuar lista e renditjes nga pozita e 30-të deri në atë të 11-të.

Më poshtë është lista e plotë nga vendi i 30-të deri në pozitën e 11-të:

11 – Erling Haaland

12 – Romelu Lukaku

13 – Giorgio Chiellini

14 – Leonardo Bonucci

15 – Raheem Sterling

 

16 – Neymar

17 – Luis Suarez

18 – Simon Kjaer

19 – Mason Mount

20 – Riyad Mahrez

21/22 – Lautaro Martinez & Bruno Fernandes

23 – Harry Kane

24 – Pedri

25 – Phil Foden

26 – Gerard Moreno, Ruben Dias & Nico Barrella

29/30 – Cesar Azpilicueta & Luka Modric

/Telegrafi/

Më Shumë

300 policë nën hetim nga prokuroria në Shqipëri

Bilanci i vitit 2022 i Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore dëshmoi se Policia e Shqipërisë vijon të ketë probleme. Punonjës të caktuar shpesh janë konstatuar në...

DOKUMENTI/ Si jepej leja për ushtrim prostitucioni gjatë Mbretërisë Shqiptare

Arkiva Shqip ka publikuar një dokument që tregon se si ushtrohej prostitucioni gjatë mbretërisë. Fillesat e prostitucionit në vend datojnë që në vitin 1910...

Lajmet e Fundit