20.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Mars, 2023

Totaj dhe ambasadori i Italisë diskutojnë për bashkëpunim në fushën e kulturës e të turizmit

Kryetari i komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur të hënën në takim ambasadorin e Italisë në Kosovë, Antonello De Riu dhe drejtorin e Institutit Italian të Kulturës në Tiranë, Alessandro Ruggera, me ç’rast rikonfirmuan miqësinë me shtetin italian si dhe diskutuan për fuqizimin e bashkëpunimit në fushën e kulturës e të turizmit.

Gjatë këtij takimi, ambasadori De Riu propozoi binjakëzimin e Prizrenit me njërin nga qytetet e Italisë për shkëmbimin e përvojave e të qytetarëve tanë.

Më Shumë

Policia konfirmon vdekjen e 77 vjeçarit në një motel të Prizrenit

Një 77 vjeçar nga Prizreni ka ndërruar jetë në njërin nga motelet në këtë komunë. Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar, zëdhënësi i policisë në...

Ndryshimi i orës bëhet këtë fundjavë, ja si funksionon dhe kur ndryshon

Kthehet ora verore me akrepat e orës që lëvizin një orë përpara mes të shtunës 25 dhe të dielës 26 mars. I pari që teorizoi...

Lajmet e Fundit