2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Totaj nuk iu përgjigjet pyetjeve të kuvendarëve që kanë votuar kundër buxhetit

Kryetari i Prizrenit,Shaqir Totaj nuk i është përgjigjur sot  pyetjeve të kuvendarëve të cilët kanë votuar kundwr buxhetit .

“Në këtë seancë jo, në seancat tjera po”, tregoi Totaj.

Të enjten është mbajtur mbledhja e rregullt e Kuvendit të Prizrenit, ku janë shqyrtuar, debatuar dhe miratuar një mori pikash të rendit të ditës.

Kuvendari i LVV-së, Ilir Gashi, ka folur për aksionin e lirimit të hapësirave publike në qytet nga Drejtoria e Inspektorateve, duke kërkuar që gjithandej ku ka uzurpime komuna të intervenojë.

Lidhur me këtë çështje të ngritur nga kuvendari Gashi, është përgjigjur drejtori i Inspektorateve, Islam Ukimeri.

Ai tha se ky aksion do të jetë gjithëpërfshirës në qytet dhe se do të monitorohet në vazhdimësi gjendja pas intervenimeve që po bëjmë në lirimin e hapësirave publike.

Ndërkaq, kuvendari tjetër i LVV, Tajar Susuri, ka kërkuar nga Drejtoria e Shërbimeve Publike për të realizuar projekte infrastrukturore në Zhur, të cilat sipas tij janë të nevojshme për përmirësimin e jetës së banorëve të këtij lokaliteti.

Për këtë çështje, nuk është përgjigjur drejtori i Shërbimeve Publike, Çelë Lamaj, i cili ka përkrahur kryetarin, Shaqir Totaj, që mos të përgjigjet në pyetjet e kuvendarëve që nuk e kanë votuar buxhetin komunal. Përkundër mungesës së përgjigjes, drejtori Lamaj, tha se të gjitha kërkesat e paraqitura nga kuvendarët do të shqyrtohen. Më pas, mbledhja ka vazhduar edhe me pikat tjera të përcaktuara për rendin e ditës së seancës së sotme./TV Prizreni

Më Shumë

Policia kërkon nga qytetarët bashkëpunim për të dyshuarin në Prizren

Policia e Kosovës ka bërë kërkesë publike për bashkëpunim në gjetjen e të dyshuarit për veprën penale “shkaktim i rrezikut të përgjithshëm” në Prizren.   “Personi është...

Presidenti Begaj: Kemi fatin të kemi dy shtete shqiptare në rajon

Presidenti Bajram Begaj ka organizuar një pritje në Pallatin e Brigadave në kuadër të 111-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë, ku morën pjesë zyrtarët më...

Lajmet e Fundit