37.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Totaj pret në takim kryetarin e Malishevës

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka bërë me dije se gjatë ditës së sotme ka pritur në takim kryetarin e Malishevës, Ekrem Kastratin.

Totaj përmes një shkrimi në Facebook ka njoftuar se gjatë takimit u bisedua për mundësitë e bashkëpunimit mes dy komunave dhe gjithashtu edhe për organizimin e 10 qershorit – Lidhjes Shqiptare të Prizrenit.

Njoftimi i plotë i Totajt:

Kisha kënaqësinë të mirëprisja për vizitë kryetarin e komunës së Malishevës z.Ekrem Kastrati.

Biseduam për mundësitë e bashkëpunimit në fushën e zhvillimit ekonomik, në kulturë, në sport e në shumë aspekte të tjera. Poashtu biseduam për organizimin e 10 Qershorit – Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, aktivitet i cili do të bashkoj te gjitha komunat dhe do marrim mbështetje në organizim nga të gjithë.

Kryetari i komunës së Malishevës shprehu gatishmërinë për bashkëpunim në organizimin madhështor që po na pret me 10 Qershor në Prizren.

May be an image of 4 people, people sitting and indoor

Më Shumë

Starti më i keq i United në 101 vite, “ngujohet” Ronaldo

Manchester United preku fundit të shtunën teksa Brentford i shkaktoi një humbje shumë të rëndë, një humbje me “poker” golash brenda pjesës së parë. Dy...

Totaj bën homazhe për dëshmorin e kombit Remzi Ademaj

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, së bashku me zyrtarë të Komunës së Prizrenit, bënë homazhe sot, në varrezat e dëshmorëve në Landovicë, për nder...

Lajmet e Fundit