1.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Totaj pret në takim kryetarin e Malishevës

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka bërë me dije se gjatë ditës së sotme ka pritur në takim kryetarin e Malishevës, Ekrem Kastratin.

Totaj përmes një shkrimi në Facebook ka njoftuar se gjatë takimit u bisedua për mundësitë e bashkëpunimit mes dy komunave dhe gjithashtu edhe për organizimin e 10 qershorit – Lidhjes Shqiptare të Prizrenit.

Njoftimi i plotë i Totajt:

Kisha kënaqësinë të mirëprisja për vizitë kryetarin e komunës së Malishevës z.Ekrem Kastrati.

Biseduam për mundësitë e bashkëpunimit në fushën e zhvillimit ekonomik, në kulturë, në sport e në shumë aspekte të tjera. Poashtu biseduam për organizimin e 10 Qershorit – Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, aktivitet i cili do të bashkoj te gjitha komunat dhe do marrim mbështetje në organizim nga të gjithë.

Kryetari i komunës së Malishevës shprehu gatishmërinë për bashkëpunim në organizimin madhështor që po na pret me 10 Qershor në Prizren.

May be an image of 4 people, people sitting and indoor

Më Shumë

Marrëveshje për themelimin e Qendrës për Kujdesin dhe Zhvillimin e Fëmijërisë së Hershme

Në Prizren është nënshkruar marrëveshja për themelimin e Qendrës për Kujdesin dhe Zhvillimin në Fëmijërinë e Hershme me bazë në komunitet. Drejtori i  Punë sdhe...

Politikani italian kundër Juventus-it: Kanë vjedhur për 50 vjet

Shpesh është e vështirë të dallosh gjuhën e politikës nga ajo e futbollit. Dhe ditët e fundit mesazhet duket se i drejtohen veçanërisht Juventus-it,...

Me sytë nga shorti

Lajmet e Fundit