11.8 C
E premte, 19 Prill, 2024

Trepça shënoi fitore bindëse ndaj Bashkimit

Trepça shënoi fitore bindëse ndaj Bashkimit, duke u kualifikuar në gjysmëfinale të “Play-off”-it, ku do të përballen me Sigal Prishtinën.

Mitrovicasit ishin dominues ndaj prizrenasve për të triumfuar 79:96 (6:34, 26:20, 18:21, 29:21).

‘Xehetarët’ e filluan furishëm me një seri rekorde deri më tani 0:26, ku prizrenasit pikën e parë e realizuan pas

7:24 minutave lojë, ndërsa çereku i parë përfundon 6:34. Lojë më e barabartë u zhvillua në periudhën e dytë, ndërsa pjesa e parë përfundoi 32:54.

Në pjesën e dytë nuk kishte shumë histori, me mitrovicasit që nuk rrezikuan fitoren dhe triumfuan bindshëm 79:96, për të depërtuar në gjysmëfinale.

Te prizrenasit u dalluan Daniel Lekndreaj me 24 pikë e nëntë kërcime dhe Dajuan Graf me 17 pikë e nëntë kërcime, kurse te mitrovicasit u dalluan Andrew Gordon me 21 pikë e 11 kërcime dhe Kendrick Brown me 22 pikë e pesë kërcime./Klankosova.tv

?===

Trepça e ka mbyllur pjesën e parë ndaj Bashkimit me rezultat të thellë me 22 pikë epërsi, në kuadër të çerekfinales së dytë.

Mitrovicasit janë duke fituar me rezultat 54-32, ndaj prizrenasve, që si vendas janë duke luajtur në sallën “13 Qershori” në Suharekë.

Çerekun e parë, Trepça e nisi mirë, madje në një periudhë udhëhiqte me rezultat 26-0, pasi lojtarët e Bashkimi tek në dy minutat e fundit të këtij çereku shënuan pikët e para. Ky çerek u mbyll me rezultat 34-6.

Në çerekun e dytë, Bashkimi kishte fytyrë tjetër, pasi e fitoi me rezultat 26-20. Në fund pjesa e parë u mbyll 54-32.

Ndryshe, në çerekfinalen e parë Trepça fitoi me rezultat të ngushtë 92-88 në sallën “Minatori”. /Klankosova.tv.

Prizren, arrestohen 2 persona sulmuan zyrtarët policorë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona në Prizren, pasi që ata kishin sulmuar zyrtarët policorë. Njëri nga të dyshuarit është dërguar...

Vedat Muriqi luan sot kundër liderit të La Ligë

Real Madridi do të luajë në udhëtim te Mallorca e Vedat Muriqit dhe do ta kërkojë vazhdimësinë e rezultateve pozitive në garën për titull...