23.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Prill, 2024

UEFA uron Muriqin për ditëlindje

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës Vedat Muriqi, sot feston ditëlindjen e tij të 28-të.

Muriqi, aktualisht është duke pasur një formë shumë të mitë me skuadrën spanjolle, Mallroca.

Faqja zyrtare e UEFA-së, ka vendosur t’ia urojë ditëlindjen shtatlartit të kombëtares së Kosovës,  duke kujtuar njërin ndër golat e tij me fanellën e “Dardanëve”.

Më Shumë

Mbi 50 për qind të shqiptarëve të Shqipërisë nuk e kanë vizituar asnjëherë Kosovën

Në Barometrin e Euronews Albania, ku u bënë bashkë për herë të parë në një studim të përbashkët qytetarë në Shqipëri dhe në Kosovë,...

63 vjet nga vdekja e Ahmet Zogut – si u bë mbret dhe si iku nga Shqipëria!

Ahmet Zogu u lind në Burgajet të Matit, më 8 tetor 1895. Ishte politikan shqiptar, ministër i Brendshëm (30 janar, 1920 – 14 nëntor,...

Lajmet e Fundit