16.8 C
Prizren
E enjte, 28 Shtator, 2023

Universiteti i Hildesheim/Hannover shpalos ofertën e studimit për maturantët e “Loyola-Gymnasium”

Në kuadër të informimit lidhur me orientimin profesional dhe mundësitë e studimit në Universitetin Hildesheim/Hannover në Gjermani, sot, para maturantëve të “Loyola-Gymnasium”, ofertën e këtij universiteti e ka shpalosur Jürgen Sander, prorektor i këtij universiteti.

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

Ky qe një rast i mirë që maturantët tanë të merrnin informacionet e nevojshme për këtë universitet, në kohën kur duhet të përcaktohen për profesionin e tyre jetësor, që, sigurisht, përbën një sfidë më vete, përballjen me të cilën do ta kenë më të lehtë me ndihmën e të gjithë faktorëve relevantë, duke përfshirë edhe shkollën.

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

Të pranishme në këtë prezantim qenë edhe Annete Lützel, koordinatore dhe znj. Adina Neziri, ndihmëskoordinatore e shkëmbimit në mes Universitetit Hildesheim/Hannover dhe “Loyola-Gymnasium”, që përbën një dimension tjetër bashkëpunimi të “Loyola-Gymnasium” me institucionet edukativo-arsimore gjermane.

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall një vend të lirë për mësimdhënës/e të gjuhës angleze

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

Aktualisht, në “Loyola-Gymnasium” po qëndrojnë 16 studentë të Universitetit Hildesheim/Hannover, në kuadër të një praktike pedagogjike dyjavore.

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëmNuk ka asnjë përshkrim të disponueshëmNuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

22 vjeçari në Dragash humb jetën nga vetaksidenti

Një vetaksiedent ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Dragash ku ka humbur jetën një 22-vjeçar. Këtë e konfirmoi, Vesel Gashi, zëdhënës i policisë për rajonin...

Arrestohen dy persona të kërkuar në Prizren

Dy persona janë arrestuar dje në Prizren. Ata kanë qenë të kërkuar nga organet e drejtësisë. Arrestimi i tyre është bërë me urdhër të gjykatës, shkruan...

Lajmet e Fundit