15.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Varroset Edip Celina

Është varrosur sot  veterani i UÇK-së, Edip Celina.

Sekretari i OVL-së së UÇK-së në Prizren, Isa Berisha, tha se Edipi ishte një trim I rrallë.

“Sot po ndahemi nga një trim i rrallë që nuk kurseu asgjë nga vetja për aspiratat liridashëse të popullit tone”, tha ai transmeton TV Prizreni.

Isen Xhemajli foli në emër të bashkëluftëtarëve të UÇK-së në Maqedoni të Veriut.

“ishte ndër të parët që nga Kosova u angazhua edhe luftën që bënë shqiptarët në Iliridë, dhe se ai do të kujtohet me pietet gjithmonë edhe nga qytetarët për kontributin e dhënë në luftë”.

Në emër të familjes Celina, pjesëmarrësit i falënderoi vëllau i të ndjerit, Edvari, i cili tha se ndjehemi krenar si familje që kishim një personalitet të tillë në mesin tone. Veterani i luftërave të shqiptarëve, Edip Celina, ka ndërruar jetë mbrëmë në moshën 66 vjeçare.

Më Shumë

Si u vra para syve të gruas e vajzës? – Zbulohen detaje tronditëse të vrasjes së Beqir Morinës në Prizren

Beqir Morina u vra në mënyrë mizore me dhjetë plumba në kokë para syve të bashkëshortes dhe vajzës së tij 8-vjeçare. Aktakuza e Prokurorisë Themelore...

Arrestohet një person në Prizren, dyshohet për dhunë në familje

Është arrestuar një person në Prizren. Ai akuzohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj anëtarëve të familjes së tij dhe gjithashtu ka dëmtuar dhe demoluar...

Lajmet e Fundit